Katuan's Stamp - Kačenka (duck)

23. března 2016


Mám skluz. Toto přání jsem měla mít hotové tak před měsícem, ale vždy mi d otoho něco vlezlo nebo jsem na to zapomněla (druhá verze je častější). Tak jsem se tedy donutila a šla tvořit. Nevím, proč mi to tak trvalo se k tomu dokopat, vždyť nápad jsem dávno měla a nakonec z toho vzniklo i něco, co se mi líbí a co mne bavilo. 

Věděla jsem, že použiji tuto kačenku. Přáníčko je pro jednu nejmenovanou osobu,k teré si moc vážím a má ráda kachýnky, tak volba byla jasné. 

I fell behind schedule. I was supposed to have this greeting card ready probably a month ago, but things kept coming up and I kept forgetting (second version was more frequent). And so I pushed myself to create it. I don't even know why it took me so long to start with it, since I've had the idea in my head for quite a while and at the end I enjoyed the whole process and the final product as well. 

I knew that I will use this duckling. I have this greeting card for someone whom I admire and she likes ducks, so it was an easy choice.


http://katuans.com/cs/produkt/kacenkaKačenku jsem natiskla na bílý papír a vlastně s ní nic už nedělala. Zdobila jsem okolí.

I stamped the duckling on a white paper and did nothing else with it. I decorated its surroundings.Nachystala jsem si čtyři barevné Distress inkousty. Dva modré a dva hnědé. Nevím, proč jsem šla do této barevné varianty, ale moc se mi líbí.

I prepared four Distress color inks. Two blue and two brown. I don't know why I decided for this combination, but I really like it.


A tupovala jsem okraje. Dolů pod kačenku jsem nanesla modrou a nahoru hnědou.

And I stippled the edges. On the bottom, under the duckling I applied blue and on the top the brown.


Jak jsem měla hotovo tak jsem obrázek podlepila hnedou čtvrtkou a ničítkem odrbala okraj. Kdo nemá speciální ničítko, může použít klidně i nůžky, jako já.

As I was all done with this, I pasted the back of the picture with a brown sheet and with a paper distresser textured the edges. Who doesn't have any distresser, can with no problems use simply a pair of scissors (as I did). 


Pak přišlo na řadu pozadí. Stejné modré barvičky jsem si nanesla na skleněnou desku a pošplíchala vodou. Místo vody můžete použít i různé spreje se třpytkami (jako já v následujícím kroku) nebo i barevné spreje. 

Next on the list was the background. The same blue colors I spread on a glass plate and splashed slightly by some water. You can also different kinds of sprays with glitter (like me in the following step) or color sprays, instead of water.A papír v barvičce obtiskneme. Můžeme jednou, můžeme i vícekrát. Jw to jen na Vaší fakntazii. Mezi  dalším obtiskem můžeme barvu vysušit horkovzdušnou pistolí a znovu papír namočit do barvy.

And then we imprint the paper in the color. We can do so only once, but also more times. It all depends on your imagination. Between the next imprint we can dry the color out by a heat gun and then dip the paper in the color again.


Jakmile se mi výsledek líbil, uklidila jsem po sobě a  papír vysušila horkovzdušnou pistolí.

Once I was satisfied with the result, I cleaned after myself and dried the paper out by the heat gun.


A jelikož jsem nepoužívala vodu, ale barevné spreje na aktivování Distress inkoustů, zůstaly mi nějaké plochy na papíře hodně lepivé. vyřešila jsem to tak, že jsem na papír nasypala průhledný embossovací prášek a zatavila ho.

Since I haven't used water, but the color sprays for activating the Distress inks, some of areas of the paper were quite a lot sticky. I solved it by pouring transparent embossing powder and heat-sealed it.Pak jsem jen papíry uřízla na pořadovanou velikost a nalepila na stejně hnědou čtvrtku jako na začátku kačenku. Okraje jsem zase poničila nůžkama. 

Then I only cut the papers to the required size and I glued it on the same brown sheet as I did with the duckling at the beginning. I then textured the edges with scissors again.


No a nakonec jen provázek, přilepit kačenku na základ přání pomocí 3D čtverečků a víc zdobení už nepotřebuje.

Finally just a simple string, glue the duckling to the base of the greeting card using the 3D squares and it doesn't need any more decorating.Snad se bude líbit :)

Hope you like it :)

2 komentáře:

  1. Pozadí přáníčka je až magické! Dokonalost! Ty razítka máš čím dál krásnější. Tohle je hodně povedené.

    OdpovědětVymazat

DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS・POWERED BY BLOGGER