Katuan's Stamp - velikonoční razítka (Easter Stamp)

16. března 2016

Pomalu ale jistě se blíží Velikonoce. Ikdyž je u nás moc neslavíme, vždy pošlu kamarádkám aspoň malé přáníčko. Přece jen to neznamená, že když je neslavíme my, tak ani ostatní. A pro ty ostatní nebo pro někoho jako já, kdo chce udělat radost někomu známému mám dnes jeden návod s pár velikonočními Katuan's razítky, které naskladním zase o víkendu.

Easter is coming slowly but surely. Even though we don't celebrate Easter much, I always send at least a small greeting card to my friends. After all, the fact that we don't celebrate it, doesn't mean nobody does. And for the others or those like me, who simply want to give a little bit of happiness to a friend, I have instructions with a few Katuan's Easter stamps, which I will stock up over the weekend again.Na přáníčko jsem použila více novinkových Katuan's razítek, určitě se na ně můžete také brzy těšit. Dnes Vám ale představím ovečky a zajíčka.

I used more new Katuan's stamps for the greeting card, you can look forward to them very soon. Today I will present you little sheeps and a bunny rabbit.


Chtěla jsem vyzkoušet jednu zajímavou techniku s pozaďovým razítkem. Nachystala jsem si tedy akvarelový papír a čtyři odstíny Distress inkoustů. Můžete zkusit i akvarelové pastelky nebo barvičky, ale rozhdně to musí být něco, co reaguje na vodu. Papír jsem si přilepila na dřevěnnou desku, aby se mi lépe pracovalo.

I wanted to try out one interesting technique with a background stamp. I prepared aquarelle paper and four shades of Distress inks. You can try aquarelle pencils or colors as well, but at least it must be something which reacts with the water. I glued the paper to a wooden desk, so that it is easier to work with.


Celý ho namočila vodou a začla jsem rozpíjet barvičky. Při této technice se nemusíte bát použití i tmavších odstínů. Naopak, jsou spíše lepší než různé světlé odstíny.

I dipped it all in water and began to blur the colors. You don't have to be afraid of using darker colors as well in this technique. Quite the opposite actually, they are better than other lighter shades.Jakmile jsem byla s výsledkem spokojená, nechala jsem papír uschnout. Popřípadě si můžete pomoci horkovzdušnou pistolí. Stále jsem ho ale z podložky neodlepovala.

As I was satisfied with the result, I left the paper to dry. Alternatively, you can help yourself out by using a heat gun. I still haven't unglued the paper from the desk.


Jakmile jsem si byla jistá, že je papír opravdu suchý (a suchý být musí, jinak se Vám embossovací prášek přilepí všude), naziskla jsem na něj pozaďové Katuan's razítko, zasypala průhledným embossovacím práškem a zatavila. Natištěný motiv se tedy pouze zprůhlednil. Stále neodlepuji papír z podložky.

When I was sure that the paper is really dry (it has to be, otherwise the embossing powder will stick to everything), I stampped on it the Katuan's background stamp, dusted with a clear embossing powder and heat-sealed. The impressed motive only got see-through. I'm still leaving the paper glued to the pad.A teď přichází na řadu ta pravá zábava. Vzala jsem si znovu čistou vodu, celý papír potřela vodou, nechala ji reagoval a následně ubrouskem setřela. Docílila jsem toho, že zapečený motiv pomocí embossovacího prášku zůstal takový, jaký byl. A tam, kde nic nebylo, tak barva reagovala z vodou a jako by se částečně vymyla.

And now, the real fun begins. I took clear water again and spread it all over the paper, left it to react and afterwards I wiped it off using a wipe. I achieved the effect of that the heat-sealed motive from the embossing powder was left exactly the way it was before. And on the places where there was nothing, the color reacted with the water and it washed out sligthtly.Zde pak ukázka pro porovnání. Kdy jsem již vodu setřela. Motiv razítka krásně vystoupl.

Here you can see the comparison. After wiping off the water. The stamp motive has risen beautifully.


A takto jsem pokračovala na celém papíru. Následně jsem ho vysušila a konečně odlepila od podložky. Jen malá poznámka. Měla jsem akvarelový papír Canson, 300g/m2. Ten považuji za jeden z kvalitních papírů, ale i tak jsem ho na konci už promáčela. Takže při této technice s vodou opatrně.

And I continued this way all over the paper. Afterwards I dried it out and finally unglued from the desk. A little side note - I used aquarelle paper Canson, 300g/m2. I think of it as one of the highest quality papers out there but I still soaked it through at the end. So just be careful with the water using this technique.


Váš vytvořený designový papír můžete použít jakkoliv. Můžete jej celý nalepit jako pozadí, můřete z něj něco vyřezat nebo na něj malovat. Já z něj vyřezala vlaječky a použila na velikonoční přáníčka.

You can use your design paper any way you'd like. You can use it all as a background, you can cut something out of it, or paint something over it. I cut out small flags out of it and used it for Easter greeting cards.


Také děláte velikonoční přáníčka, nebo Velikonoce jsou mimo Vás?

 Do you make any Easter greeting cards as well, or is Easter simply passing you by?Katuan :)

DESIGNED BY ECLAIR DESIGNS・POWERED BY BLOGGER